سرمایه گذاران بزرگ برای توسعه مازندران اقبال نشان دادند / کشت پنبه در مازندران برای تقویت صنایع نساجی در دستور کار قرار دارد / اختصاص ۲۸۰ میلیارد تومان به صنایع مستقر در بشل از سوی بانک صنعت و معدن

مازندران

احمد حسین زادگان در حاشیه افتتاح ساختمان بانک صنعت و معدن استان در نشست با حسین مهری، مدیرعامل این بانک در کشور، گفت: با تامین سرمایه مورد نیاز کشاورزان، کشت پنبه در مزارع مناطق شرقی و مرکزی این استان رونق می‌گیرد تا از این طریق صنعت نساجی استان هم احیاء شود / با اجرای طرح کشت پنبه و خرید تضمینی محصول، مواد اولیه واحدهای نساجی مازندران تامین خواهد شد. ‎

احمد حسین زادگان در دیدار مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور با اشاره به این که نیاز به سرمایه گذاری های موثر در بخش های مختلف استان یک ضرورت است، گفت: در جلسه ای که به اتفاق مدیرعامل بانک صنعت و معدن با سرمایه گذاران سطح کشور در تهران داشتیم، برای سرمایه گذاری در مازندران از سوی آنان اقبال خوبی نشان داده شد و برای مهم در استان اقدام می کنند.

وی با بیان این که جهت گیری به سوی صنایع سبز و ایجاد و توسعه صنایعی که صیانت از محیط زیست در متن آن باشد، از توافقات آن جلسه بود، افزود: ما نمی توانیم استان مازندران را بدون توجه به گردشگری و مزیت هایی که پاک هستند، نگاه کنیم.

استاندار مازندران با اشاره به این که مواد اولیه صنایع نساجی از خارج از کشور می آید و در تلاشیم تا کشت پنبه را با مشارکت بخش خصوصی در دستور کار قرار دهیم،گفت: با تامین سرمایه مورد نیاز کشاورزان، کشت پنبه در مزارع مناطق شرقی و مرکزی این استان رونق می‌گیرد تا از این طریق صنعت نساجی استان هم احیاء شود.

حسین زادگان افزود : با اجرای طرح کشت پنبه و خرید تضمینی محصول، مواد اولیه واحدهای نساجی مازندران تامین خواهد شد.

وی با اعلام این که کشت پنبه در دوره جدید با بذر اصلاح شده که راندمان بالایی دارد، انجام می شود تا برای کشاورزان اقتصادی باشد و در فاز نخست بدنبال کشت این محصول در ۴۰۰ هکتار هستیم، گفت : سرمایه مورد نیاز نیز از طریق شرکت های نساجی و فرش ساوین در استان تامین و خرید تضمینی نیز ازسوی این واحدها انجام می شود و بانک صنعت و معدن ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار شرکت ساوین به این منظور قرار می دهد.

استاندار مازندران گفت: با توافق بانک صنعت و معدن، این بانک دولتی به واحدهای صنعتی استان تسهیلات می دهد.

وی تشکیل هلدینگ بزرگ اقتصادی در مازندران را از دیگر برنامه های استانی بیان کرد و گفت: این هلدینگ با مشارکت بزرگ و خوش نام راه اندازی می شود.

حسین زادگان هدف از تشکیل این هلدینگ را حمایت مالی از طرح های بزرگ صنعتی با سرمایه های داخل استانی بیان کرد.

استاندار مازندران در بخش دیگری از سخنان خود اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان برای توسعه زنجیره خروش صنعت در شهرک صنعتی بشل را از دیگر دستاوردهای سفر مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مازندران دانست و یادآور شد: همچنین این بانک ۳۰ میلیارد تومان سرمایه ثابت و ۵۰ میلیارد تومان سرمایه در گردش برای بشل انرژی ( مجموعه هلی خودرو ) برای تولید ون و وانت اختصاص داده است که ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

منبع خبر

بازدیدها: ۱۹۵۴

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*